
Combi 302 Polar Top
Enota Combi 302 Polar Top je prezračevalna enota z rekuperacijo toplote, ki se običajno uporablja v večjih enodružinskih hišah.
Rekuperacija toplote se večinoma izvaja prek visoko učinkovitega protitočnega izmenjevalnika, ki doseže rekuperacijo toplote od 85 do 95 %. Enota je opremljena tudi s toplotno črpalko zrak/zrak, ki lahko ogreva dovodni zrak, ko je v domu potrebna toplota. Combi 302 Polar Top se uporablja v nizkoenergijskih hišah kot primarni vir toplote, lahko pa krmili tudi dodatne vire toplote, kot so električni radiatorji, ki delujejo kot dopolnilni vir toplote.
Toplotna črpalka ima reverzibilen hladilni krog in lahko zato poleti po potrebi ohladi dovodni zrak do 14 °C. Ni primerljiva s klimatsko napravo in zaradi majhne menjave zraka, približno 0,5-krat na uro, nima tako velikega hladilnega učinka. Zunanji zrak kondenzira in tako zagotavlja nižjo vlažnost v domu. Z nizko vlažnostjo v notranjosti lahko bolje zadržite višjo vročino, zato temu pravimo “komfortno hlajenje”.
Prostornina zraka (glejte podatke o projektiranju za vrednost SEL/SFP)
Min: 100 m3/h
Maks: 430 m3/h
Prezračevanje z rekuperacijo & toplozračno ogrevanje in zračno hlajenje objekta.
| Dimenzije (Š x G x V) | 900 x 604 x 808 mm |
| Teža | 85 kg |
| Omarica tipa plošče | Alucinkova jeklena pločevina, prašno barvana bela RAL9016 |
| Vrsta toplotnega izmenjevalnika | Protitočni izmenjevalec iz polietilen tereftalata |
| Vrsta ventilatorja | Ventilator komore z B-impelerjem in EC motorji s konstantno hitrostjo |
| Razred filtra | ISO 16890 Grobo 75 % (G4) |
| Tip toplotne črpalke | Vklop/izklop batnega kompresorja |
| Hladilno sredstvo | R134a |
| Polnjenje hladilnega sredstva | 700 gramov. |
| Priključki kanalov | Ø160 mm |
| Odtok kondenzata | PVC Ø20 x 1,5 mm |
| Napajalna napetost | 230 V 50/60 Hz |
| Maks. poraba energije | 1,8 kW / 7,8 A |
| Poraba energije v stanju pripravljenosti | 3W |
| Razred gostote | IP31 |
| Temperatura okolice | -20 / +40 °C |
| Zunanje puščanje | < 0,54 % (*1) |
| Notranje puščanje | < 1,71 % (*2) |
| Klasifikacija toplotnih izgub | T2 |
*1 – Pri 250 Pa in 300 m 3 /h v skladu z EN13141-7
*2 – Pri 100 Pa in 300 m 3 /h v skladu z EN13141-7
Diagram zmogljivost standardne enote kot funkcija qv in Pt ext

Ogrevalna moč Q c [W] kot funkcija volumskega pretoka q v [m 3 /h] in temperature zunanjega zraka [ºC], v skladu z EN14511 za odvodni zrak = 21 ºC.

Koeficient toplotne moči COP [-] dovodnega zraka kot funkcija zunanje temperature [ºC] in volumskega pretoka q v [m3 / h] v skladu z EN14511 pri temperaturi odvodnega zraka = 21 ºC.

Temperatura dovodnega zraka t 22 [ºC] kot funkcija zunanje temperature zraka t 21 [ºC] in volumskega pretoka q v [m 3 /h] uravnoteženega pretoka.

Skica Combi 302 Polar Top z dimenzijami.

1: Zunanji zrak
2: vpihi
3: Zajemi
4: Odpadni zrak
5: Odvod kondenzata
6: Električni priključki









