
Comfort CT500
Comfort CT500 je prezračevalna enota, zasnovana za velike enodružinske hiše s potrebo po prezračevanju do 500 m3 / h.
Zgornji priključek kanalov ga naredi idealnega za namestitev v notranjosti doma, bela površina pa zagotavlja, da se naravno zlije z belo tehniko v pomožnem prostoru ali tehnični omari.
Enota je dobro izolirana, kar omogoča tudi namestitev izven klimatskega ovoja, če je to potrebno. Z nizko porabo energije dosega Comfort CT500 energijski razred A, kar zagotavlja energetsko učinkovito rešitev.
Naprava Comfort CT500 je dobavljena preizkušena in pripravljena za uporabo. Namestitev in zagon mora opraviti pooblaščeni električar.
Comfort CT500 je na voljo tudi v različici Polar, ki je opremljena s samoregulirajočo se predgrelno površino. Predgrelna površina ščiti enoto pri nizkih zunanjih temperaturah tako, da segreva dovodni zrak in preprečuje nastajanje zmrzali v toplotnem izmenjevalniku.
Prostornina zraka (glejte podatke o projektiranju za vrednost SEL/SFP)
Min: 100 m3/h
Maks: 500 m3/h
| Dimenzije (Š x G x V) | 715 x 573 x 1000 mm |
| Teža | 59 kg |
| Omarica tipa plošče | Alucinkova jeklena pločevina, prašno barvana bela RAL9016 |
| Vrsta toplotnega izmenjevalnika | Protitočni izmenjevalec iz polietilen tereftalata |
| Vrsta ventilatorja | Ventilator komore z B-impelerjem in EC motorji s konstantno hitrostjo |
| Razred filtra | ISO 16890 Grobo 75 % (G4) |
| Priključki kanalov | Ø160 mm |
| Odtok kondenzata | PVC Ø20 x 1,5 mm |
| Napajalna napetost | 230 V 50/60 Hz |
| Maks. poraba energije | 338 W / 1,5 A |
| Poraba energije v stanju pripravljenosti | 3,4 W |
| Razred gostote | IP31 |
| Temperatura okolice | -20 / +40 °C |
| Klasifikacija puščanja | A1 (*1) |
| Izguba toplote | 0,82 W/ m²K (*2) |
| Klasifikacija toplotnih izgub | T2 |
*1 – Preizkušeno v skladu z EN13141-7 (pri 250 Pa)
*2 – Preizkušeno v skladu z EN1886

Diagram zmogljivost standardne enote kot funkcija qv in Pt ext .
Preizkušeno v skladu z EN 13141-7 s standardnimi filtri ISO 16890 Grobo 75 % (G4) in brez površine za naknadno segrevanje.
Vrednosti SEL vsebujejo skupno porabo električne energije enote brez krmiljenja.
Pretvorbeni faktor: J/m³ : 3600 = W/m³ / h
OPOMBA: Vrednosti SEL so izmerjene in navedene kot skupna vrednost za oba ventilatorja.

Diagram temperaturne učinkovitosti za standardno enoto s protitočnim izmenjevalnikom.
Preizkušeno v skladu z EN 13141-7, učinkovitost na suhem.



