
Compact P EK
Nilan Compact P EK je modularna enota, ki ne nudi le ene rešitve, pač pa celovito rešitev prilagojeno vašemu objektu in življenjskemu slogu vaše družine. Enota na pičlih 0,54m2 površine v hiši v celoti zadovoljuje vse vaše potrebe po prezračevanju, ogrevanju, hlajenju in celoletni pripravi tople sanitarne vode. Upravljanje enote preko touch screen ekrana ali preko vašega telefona je enostavno in učinkovito. Med poletnim in zimskim načinom delovanja vam preklopi enota sama, prav tako sama izklopi in vklopi delovanje ko je to potrebno – zasnovana torej izključno za vas, da boste lahko užili vsak trenutek vašega prostega časa z družino ali sami v vašem novem domu.
Centralni prezračevalni sistem po hiši omogoča prezračevanje prav vseh prostorov. Smer potovanja svežega zraka je pravilna – vedno od bivalnih prostorov proti pomožnim prostorom, kjer zrak sistem zajame in ga vodi do prezračevalne enote Compact P. Nikar ne verjemite govoricam, da je potrebno prezračevalni razvod vsako leto čistiti in da se v ceveh nabira kondenz (voda) – to je le argument ponudnikov lokalnih prezračevalnih enot, ki po učinkovitosti in udobju bivanja precej zaostajajo za nami. Ogromno število vgrajenih sistemov predvsem v montažnih hišah po celotni Evropi je garant za kvaliteto, ki vam jo Nilan ponuja.
Poleg prezračevanja z rekuperacijo pa Compact P EK omogoča tudi primarno ogrevanje preko talnega ogrevanja z cenovno in tehnično enostavnejšo rešitvijo. Integriran hidravlični modul z 3,0kW električnim grelom, obtočno črpalko in varnostno skupino skrbi za prijetno ogrevanje preko tal in s vremensko vodeno regulacijo z minimalnim dodatnim stroškom poskrbi, da vam bo v vašem domu vedno prijetno toplo.
Aktivna & pasivna rekuperacija toplote & TČ zrak-zrak & pretočni električni grelnik (od 3,0 do 5,0 kW).
Osnovna enota celovite rešitve za vaš dom je prezračevalna enota Compact P. Enota s pomočjo toplotnega prenosnika izkorišča energijo notranjega zraka, nasičenega z vonjavami, toploto in vlago, ter jo prenaša na svež zrak, ki ga dovajamo v prostore. Dovodni zrak je filtriran, kar pomeni občutno zmanjšanje vnosa prahu v hišo in s tem manjšo možnost za obolenja za različnimi alergijami.
Največja prednost omenjenega sistema pa je v prezračevalno enoto integrirana toplotna črpalka zrak/zrak, ki na podlagi izkoriščanja preostale toplote odpadnega zraka omogoča aktivno ogrevanje svežega zraka, poleti komfortno pohlajanje prostorov in pa celoletno ogrevanje sanitarne vode v vgrajenem bojlerju volumna 200L. Tako enota zagotavlja prijetno sveže in zdravo bivanje v vaši hiši ter zadostno količino tople sanitarne vode z minimalnim stroškom električne energije. Zaradi dvostopenjske rekuperacije toplotne energije odpadnega zraka enota dosega izkoristek (grelno število) tudi do 350 %, medtem ko klasični rekuperatorji dosegajo max. 93 %. Prav tako enota Compact P nima nobene temp. omejitve delovanja pozimi ali poleti medtem ko jo klasični rekuperatorji seveda imajo.
Poleg prezračevanja z rekuperacijo pa Compact P EK omogoča tudi primarno ogrevanje preko talnega ogrevanja z cenovno in tehnično enostavnejšo rešitvijo. Integriran hidravlični modul z 3,0kW električnim grelom, obtočno črpalko in varnostno skupino skrbi za prijetno ogrevanje preko tal in s vremensko vodeno regulacijo z minimalnim dodatnim stroškom poskrbi, da vam bo v vašem domu vedno prijetno toplo.
TEHNIČNI PODATKI
| Razred energijske učinkovitosti za toplo vodo | A |
| Profil porabe grelnika vode | L (velika) |
| Rezervoar za toplo vodo | 180 l |
| Dimenzije (Š x G x V) | 900 x 610 x 2065 mm |
| Teža | 223 kg (vključno z električnim grelnikom vode EK) |
| Omarica tipa plošče | Alucinkova jeklena pločevina, prašno barvana bela RAL9016 |
| Vrsta toplotnega izmenjevalnika | Protitočni izmenjevalec iz polietilen tereftalata |
| Vrsta ventilatorja | Ventilator komore z B-impelerjem in EC motorji s konstantno hitrostjo |
| Razred filtra | Greencycle ISO 16890 Grobo 75 % (G4) |
| Priključki kanalov | Ø160 mm |
| Hladilno sredstvo | R134a |
| Polnjenje hladilnega sredstva | 2 kg |
| Odtok kondenzata | PVC Ø20 x 1,5 mm |
| Napajalna napetost | 230 V 50/60 Hz |
| Maks. poraba energije | 2,2 kW / 9,6 A *1 – 3,4 kW / 14,8 A *2 |
| Poraba energije v stanju pripravljenosti | 3W |
| Razred gostote | IP31 |
| Temperatura okolice | -20 / +40 °C |
| Zunanje puščanje | < 1,4 % *3 |
| Notranje puščanje | < 1,1 % *4 |
*1 – Standardna enota Compact P
*2 – Compact P Polar z integrirano predgrelno površino za zaščito pred zmrzovanjem
*3 – Preizkušeno v skladu z EN13414-7
*4 – Preizkušeno v skladu z EN13141-7
EK 3,0 kW
| Razred energijske učinkovitosti ogrevanja prostorov | D |
| Letna učinkovitost ogrevanja prostorov | 39 % |
| Učinek ogrevanja | 3 kW |
| Napajalna napetost | 230 V / 3 x 230 V / 3 x 400 V |
| Maks. velikost varovalke (1 x 230 V) | 16A |
| Največja velikost varovalke (3 x 230 V) | 13A |
| Maks. velikost varovalke (3 x 400 V) | 13A |
| Teža | 21 kg |
| Poraba energije v stanju pripravljenosti | 2W |
| Tlačna ekspanzijska posoda | 10 litrov |
EK 6,0 kW
| Razred energijske učinkovitosti ogrevanja prostorov | D |
| Letna učinkovitost ogrevanja prostorov | 39 % |
| Učinek ogrevanja | 6 kW |
| Napajalna napetost | 230 V / 3 x 230 V / 3 x 400 V |
| Maks. velikost varovalke (1 x 230 V) | 32A |
| Največja velikost varovalke (3 x 230 V) | 13A |
| Maks. velikost varovalke (3 x 400 V) | 13A |
| Teža | 21 kg |
| Poraba energije v stanju pripravljenosti | 2W |
| Tlačna ekspanzijska posoda | 10 litrov |
EK 9,0 kW
| Razred energijske učinkovitosti ogrevanja prostorov | D |
| Letna učinkovitost ogrevanja prostorov | 40 % |
| Učinek ogrevanja | 9 kW |
| Napajalna napetost | 3x230V / 3x400V |
| Največja velikost varovalke (3 x 230 V) | 16A |
| Maks. velikost varovalke (3 x 400 V) | 16A |
| Teža | 21 kg |
| Poraba energije v stanju pripravljenosti | 2W |
| Tlačna ekspanzijska posoda | 10 litrov |










